Zadbaj o swoje stopy

pedicure callus peel

O stopy powinniśmy dbać tak samo dokładnie, jak dbamy o skórę twarzy lub dłoni. Brak odpowiedniej profilaktyki może z czasem doprowadzić do znaczącego pogorszenia się stanu skóry w obrębie stóp. Przyczyni się to bezpośrednio do obniżenia komfortu naszego życia.

Wysychająca skóra

Stopy w przeciwieństwie do pozostały części ciała nie posiadają gruczołów łojowych. Z tego względu wiele osób cierpi z powodu przesuszenia tej części ciała. Zbyt niski poziom nawilżenia skóry stóp oraz brak odpowiedniej profilaktyki może doprowadzić do:

– znaczącego przesuszenia skóry stóp,
– zrogowacenia naskórka,
– pękania pięt.

Wszystkich tych przykrych objawów możemy uniknąć m.in. poprzez używanie odpowiednich preparatów nawilżających do skóry stóp oraz poprzez peeling, który doprowadzi do dokładnego złuszczenia w obrębie stopy, wspomoże nas w usunięciu nagniotków oraz pomoże w usunięciu bolesnych odcisków. Co ważne zabiegi typu callus peel https://easynails.pl/uslugi/pedicure/pedicure-callus-peel/ mogą być przeprowadzane zarówno w domowym zaciszu, jak i w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym i podologicznym.

Callus peel wraz ze specjalistą

Większe ośrodki miejskie jak Warszawa lub Wrocław to idealne miejsca na odnalezienie odpowiedniego gabinetu kosmetycznego lub podologicznego, który wspomoże nas w usunięciu wszystkich problemów naszych stóp. W gabinecie możemy liczyć m.in. na:

– usuwanie modzeli i zrogowaceń,
– usuwanie odcisków,
– podstawowe zabiegi podologiczne.