Z dziada pradziada – parafina na dłonie

parafina na dłonie

Jest wiele sposób przekazywanych z pokolenia na pokolenie, dzięki którym kobiety mogą zachować swoją młodość przez długie lata. Babki i prababki spisywały swoje metody, dzięki czemu współczesne kobiety mogą z nich korzystać. Wiele kobiet właśnie to robi, czemu zawdzięcza swój młody wygląd.

Nawilżenie i ukojenie

Powszechnie stosowanym przez prababki sposobem na piękne dłonie były zabiegi z wykorzystaniem parafiny – zabiegi tak popularne również dziś, w salonach piękności. Parafia na dłonie przede wszystkim nawilża, wygładza, koi, przynosi ulgę dłoniom zmęczonym i przesuszonym. A takie dłonie większość kobiet ma po zimie. Ratunkiem dla zniszczonych dłoni jest właśnie zabieg o nazwie parafina na dłonie w salonie kosmetycznym, którą trzeba wykorzystać w odpowiedni sposób. Zanurzenie dłoni w parafinie i rozchylenie palców pozwoli na przeniknięcie do wnętrza skóry wszystkich dobroczynnych składników odżywczych. Warto zadbać o odpowiednią temperaturę parafiny – nie może ona być ani za niska, ani za wysoka, by się nie poparzyć.

Parafina i jej uzupełnienie

Działanie parafiny na dłonie bez bezsprzecznie znakomite. Uzyskany efekt trzeba jednak pielęgnować. Przy zniszczonej skórze rąk warto powtarzać zabieg raz w tygodniu, a w innych okolicznościach – raz w miesiąca. Na co dzień na pewno warto wyrobić sobie nawyk smarowania dłoni kremem, powinien to być krem bogaty w składniki odżywcze, o właściwościach nawilżających. Takie smarowanie dłoni będzie doskonałym uzupełnieniem tego jak działa parafina na dłonie.