Wady i zalety oleju z opuncji

Istnieje obecnie w sklepach z kosmetykami ekologicznymi i naturalnymi wiele produktów, które wydają się być idealne przy jakichkolwiek kłopotach ze skórą czy włosami. Sztuką jest jednak dobrać je idealnie do naszych potrzeb.

Wiele produktów ma swoje wady i zalety, z którymi dobrze jest się zapoznać, zanim zdecydujemy się na zakup. Ma je również coraz ostatnio popularniejszy olejek z opuncji figowej, który polecany jest wśród naturalnych kosmetyków.

Wady produktu

Jak wszystkie kosmetyki, także olejek z tej rośliny posiada swoje wady. Przede wszystkim z uwagi na fakt, że jest zimnotłoczony i nierafinowanych, a także wyciskany bezpośrednio z nasion, ma bardzo specyficzny zapach. Ten zapach sprawia, że nie każda kobieta jest w stanie go stosować – nie ma tutaj przyjemnej woni, jest za to typowy aromat oleju.

Zalety olejku z opuncji figowej

Jeśli jednak ktokolwiek przekona się do zignorowania zapachu, olejek ma wiele dobrych właściwości. Przede wszystkim nawilża oraz odmładza skórę, opóźniając jej starzenie się. Doskonale nawilża i ma również silne działanie regenerujące, co sprawia, że świetnie wpływa zarówno na włosy, jak i przesuszoną skórę czy łamliwe paznokcie.