Sposoby na łamliwe paznokcie

Pękające paznokcie w EasyNails to poważny problem. Zły wygląd paznokci może mieć wiele przyczyn. Jedną z głównych jest uraz mechaniczny lub nieodpowiednia dieta. A paznokcie w złej kondycji mogą być przyczyną kompleksów. Zatem jakie są jeszcze przyczyny pękających i łamliwych paznokci?

Domowe sposoby na łamliwe paznokcie

paznokcie-2Jednym ze sposobów na łamliwe paznokcie jest olejek rycynowy. Olejek należy wcierać w płytkę paznokcia oraz skórki dwa razy dziennie – działa on zbawiennie nie tylko na włosy i rzęsy. Stosowanie oliwy z oliwek to kolejny sposób na piękne paznokcie. „Do podgrzanej oliwy z oliwek dodajemy odrobinę soku z cytryny. Następnie moczymy dłonie przez kilka minut. Po tym czasie osuszamy ręce i smarujemy je kremem. Dzięki takiemu zabiegowi nasze paznokcie będą wzmocnione.” Ocet jabłkowy także działa pozytywnie na płytkę paznokcia. Należy je moczyć w proporcji 1:1 z wodą.

Przyczyny łamliwych paznokci

Jedną z głównych przyczyn słabych paznokci są urazy mechaniczne. Nawet nieprawidłowe piłowanie może uszkodzić paznokieć. Zaleca stosowanie się pilników papierowych i teflonowych, a nie zaleca się używanie metalowych, które mogą niszczyć paznokcie. Ważna jest także odpowiednia dieta. Za płytkę paznokcia głównie odpowiada kreatyna, dlatego przy łamliwych paznokciach w pierwszej kolejności powinniśmy uzupełnić jej niedobór. Warto także odżywiać się regularnie i jeść dużą ilość warzyw oraz owoców.