Pedicure klasyczny

Bardzo często słyszymy, że nasze ręce są naszą wizytówką. To jak o nie dbamy i w jakim są stanie wiele o nas świadczy, jednakże nie należy zapominać również o stopach, których wygląd jest też bardzo ważny. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na nie podczas letniego okresu czasu, decydujemy się wtedy na lżejsze obuwie odsłaniając nasze stopy.

Pedicure klasyczny dla kogo?

Pedicure klasyczny jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w salonach kosmetycznych. Wbrew pozorom nie tylko kobiety decydują się na wizytę u kosmetyczki. Coraz częściej możemy również spotkać mężczyzn na pedicure, którzy pragną cieszyć się pięknymi i zadbanymi stopami. Szczególnie ważnym czasem jest lato, kiedy odsłaniamy nasze stopy i zakładamy klapki lub sandały. 

Pedicure klasyczny na czym polega zabieg?

Pedicure klasyczny polega na pielęgnacji nie tylko płytki paznokcia, ale również skóry stóp. Osoba wykonująca zabieg skraca płytkę paznokcia, a następnie zamyka jego łuskę za pomocą szklanego pilniczka. W przypadku narastających skórek usuwa je za pomocą cążek. Oprócz tego wykonywany jest szereg działań mających na celu usunięcie zrogowaciałego naskórka, który powstaje najczęściej na piętach i na podbiciu. Jeżeli klientka ma chęć, można pomalować paznokcie na konkretny kolor lub pozostawić bez koloru zabezpieczając je tylko odżywką bezbarwną.