Manicure japoński – piękne paznokcie bez malowania

Wiele kobiet jest zdania, że ich paznokcie mogą wyglądać dobrze tylko wtedy, gdy są pomalowane, od czego zależy też estetyka całych dłoni. Wystarczy jednak zapoznać się z wyjątkową, japońską stylizacją paznokci, by przekonać się, że jest ona w stanie wyprzeć klasyczny manicure.

Na czym to polega?

Znana w Japonii od wieków, a w Polsce stosunkowo od niedawna, japońska metoda stylizacji paznokci polega tak naprawdę na ich odżywianiu. Służy temu wtarcie w odpowiednio przygotowane płytki specjalnej odżywczej pasty, a następnie utrwalenie jej pudrem. Piękny wygląd, jaki zyskują po tych zabiegach paznokcie, jest niejako efektem ubocznym. Każda kobieta może jednak zdecydować sama, czy w jej przypadku będzie to zamiennik malowania paznokci, czy też sposób na odżywienie płytek – który doskonale sprawdza się na przykład po dłuższym czasie wykonywania tipsów.

Lakier nie będzie już potrzebny

Wykonując manicure japoński, trzeba liczyć się z tym, że przez co najmniej kilka dni nie będzie można malować paznokci, gdyż lakier nie utrzyma się na śliskiej, wygładzonej płytce. Na pewno jednak mało której pani przyjdzie to do głowy, gdyż poddane takiemu zabiegowi paznokcie wyglądają zachwycająco – mają połysk różowej perły. Efekt jest podobny do zastosowania bezbarwnego lakieru lub odżywki, z tym, że nie ma mowy o żadnym odpryskiwaniu czy ścieraniu się. Dopiero gdy paznokcie odrosną, będzie widoczna subtelna różnica między płytką poddaną zabiegowi i nową powierzchnią. By stale cieszyć się pięknymi paznokciami, warto zabieg ten wykonywać systematycznie.

Manicure japoński zamówisz w tym salonie