Oczyszczanie zgodnie z naturą

Wiele kobiet do oczyszczania swojej skóry – czy to całego ciała, czy tez tylko na twarzy, szyi i dekolcie – używa rozmaitych specyfików bazujących przede wszystkim na chemicznych substancjach. Jednocześnie jednak wiele z nich chciałoby spróbować naturalnej pielęgnacji; często jednak trudno jest im dobrać kosmetyki, które są zdrowe, a jednocześnie dobrze działają.

Tymczasem w naturze znajduje się wiele substancji, które w prawidłowy i nieobciążający sposób oczyszczają skórę, jednocześnie nastawiając ją na dalsze zabiegi pielęgnacyjne. Wiele z tych substancji można znaleźć w wygodnych formach, pozwalających na korzystanie z nich praktycznie nawet kilka razy w tygodniu. Do takich substancji zalicza się czarne mydło.

Jak powstaje?

Powstanie czarnego mydła wiąże się przede wszystkim z marokańską pielęgnacją skóry. To mydło, które powstaje całkowicie na bazie czarnych oliwek, zwłaszcza z tamtejszych sadów oliwnych. Z oliwek wytłacza się olej, który jest bogaty w witaminę E. W ten sposób doskonale sprawdza się w pielęgnacji wszystkich rodzajów skóry, również u dzieci.

Zdrowy peeling

Przede wszystkim mydło tego rodzaju to świetny peeling, który działa doskonale w formie peelingu enzymatycznego. Będzie on głęboko oczyszczał skórę oraz pobudzał ją do prawidłowego działania. Usuwa martwy naskórek, a jednocześnie złuszcza cała skórę podczas kąpieli, powodując, że może ona swobodniej oddychać. Jednocześnie świetnie ją nawilża.