Co daje czystek w kosmetykach?

Zazwyczaj o czystku słyszymy, gdy chodzi o stosowanie go wewnętrznie – np. w formie przygotowywania naparu do picia czy tabletek do łykania. Ma on silnie działanie oczyszczające, które jest chwalone przede wszystkim z uwagi na możliwość usunięcia wszystkich toksyn z organizmu, a przy tym wzmocnienia odporności.

hydrolat-z-czystka

Hydrolat z Czystka

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że czystek może występować również w kosmetykach, podobnie jak i inne zioła. Oczywiście pełni wówczas różne funkcje, nie zawsze tak oczywiste, jak mogłoby się zdawać. Sprawdźmy zatem, w jaki sposób wato go stosować oraz co daje w najczystszej swojej formie.

Jaką formę wybrać?

Jeśli chcemy zdecydować się na kosmetyk o działaniu zewnętrznym, w którym nie brak osławionego czystka, to dobrze jest zastanowić się nad jego formą. Jedną z najbardziej polecanych form tego zioła w kosmetyce jest hydrolat z czystka. Ma on formę po prostu specjalnej wody kwiatowej, która tworzona jest jednak bez żadnych sztucznych substancji i dodatków, na bazie kwiatów pozyskanych z uprawy ekologicznej.

Jak działa czystek?

Zaletą hydrolatu z czystka jest jego wielopoziomowe działanie. Przede wszystkim zapobiega on rozwojowi infekcji, działając przeciwzapalnie oraz niwelując działanie wirusów. Co więcej, ujednolica barwę skóry, także poprzez oddziaływanie na tkanki głębokie oraz mikrokrążenie. Doskonale radzi sobie ze zmniejszeniem zmian typu blizny czy przebarwienia. Sprawdzi się do skóry zmęczonej, suchej i trądzikowej.